Ku pamięci

   Na ostatni szlak odprowadziliśmy ś.p. Janka Bieleckiego. Janek był członkiem naszego klubu kilkanaście lat. Jako instruktor pełnił różne funkcje na spływach ogólnopolskich. Przede wszystkim, w większości przypadków sprawował funkcje sędziego głównego na spływach ogólnopolskich. 
    Dał się również poznać jako charakterny umilacz ognisk spływowych. Jego "antyczny" śpiewnik na stojaku, spokojny głos, niezapomniane , ogniskowe przeboje zapamiętają niejedni uczestnicy tych imprez.

       Graj Janku na innych wodach a nam pozostanie echo ...                                                                                 R.I.P.  05.01.23

        Dnia 21 maja 2016 r. odszedł od nas, nasz wieloletni przyjaciel, niezawodny kucharz, współorganizator spływów dla młodzieży           niepełnosprawnej  ś.p.  Henryk Nuckowski.
     Przez długie lata był członkiem zwyczajnym klubu.  Za swoje zaangażowanie i pomoc w organizowaniu imprez został wyróżniony
     tytułem:
członka honorowego ŚKTK 'Neptun".

        Będzie nam brakować barbórkowych golonek z
     kuchni polowej, pikantnego bograczu na wzmocnienie organizmu,
     szorstkiego ale ciepłego słowa czy samej jego obecności.


                                                   Na
 zawsze pozostanie w naszych sercach. 

   W I rocznicę śmierci naszego przyjaciela, lekarza chirurga ś.p. Sławomira Lubonia, do Libiąża udała się delegacja klubu, na odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej jego pamięci.

    Uroczystość odbyła się w przychodni, której ś.p. Sławek był ordynatorem..
     Z relacji zaproszonych gości dowiedzieliśmy się wiele o jego życiu zawodowym i pasjach.    O jego niezłomności w działaniu i wielkiej sile przebicia w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów.
    My, kajakarze pamiętamy jego jako statecznego, rozważnego miłośnika tej dyscypliny turystyki oraz świetnego komandora na imprezach ogólopolskich oraz lekarza, który był w  każdej  potrzebie.z uśmiechem na ustach. 
Po uroczystym odsłonięciu tablicy nasza delegacja złożyła okolicznościową wiązankę.

                                                            Niech pływa na wiecznym oceanie.                       R.I.P.   11.06.2015 r.

Kliknij, aby edytować treść...
   Dnia 20.04.2011 r.  zginął tragicznie jeden z pierwszych członków zarządu klubu, ś.p. kol. Dariusz Grodowczyk. Niezastąpiony organizator wielu imprez klubowych, współorganizator imprez ogólnopolskich i wieloletni skarbnik.Pasjonat kajakarstwa i dusza towarzystwa. Jako jedyny inicjował spływy na rzekach w kraju i za granicą,na których klubowicze jeszcze nie pływali.             W miesiącu jego urodzin, w październiku, organizowany jest spływ klubowy p.n "Darkówka", który jest hołdem dla
  jego pracy i pamięci jego działalności.

  Nie ma już pośród nas członka Zarządu klubu. Rafał Skowronek zmarł 7 kwietnia 2012 r., po długotrwałej walce z nieuleczalną chorobą. Był z niego fantastyczny kolega. Nie miał problemów, bezkonfliktowy i wiecznie opanowany. Serce się kroiło patrząc na jego młode ciało w trumnie. Los nie wybiera...
  Na cześć jego pamięci, od 2014 roku  na powitanie wiosny organizujemy spływ p.n."Śladami Skowronka"

      W marcu 2018 r. pożegnaliśmy i odprowadziliśmy na wieczne pływanie, naszą koleżankę Joannę Bratko - Lityńską. Niezapomniana "Łaciata" przez długie lata była członkiem naszego klubu. W ostatnim czasie, poza kajakarstwem zajmowała się fotografią.      W tej dziedzinie zdobywała laury, zarażała pasją każdego. Niezmiennie towarzyszył jej uśmiech   i radość życia, pomimo ciężkiej choroby.
      Ku jej pamięci, z inicjatywy klubu Amber, zorganizowano spływ na Przemszy. Było kolorowo i słonecznie bo taką była Joasia i taką ją zapamiętamy.

                                                             Cześć jej pamięci.