2014

Meander Orient Exprees

    W dniach 04-07.07.2014 odbył się po raz pierwszy Meander Orient Express organizowany przez KK Meander. Klub Neptun na tej imprezie zajął II miejsce drużynowo. Wszyscy wrócili szczęśliwi, pełni wrażeń i nasyceni wspaniałymi posiłkami.


Gratulujemy organizatorom znakomicie i
    profesjonalnie przygotowanej imprezy i dziękujemy za wspaniałą zabawę.       
Obiecujemy że, w przyszłym roku atakujemy najwyższe podium :)

48 OSK Soła 2014

       48 OSK Soła 2014. Słońce, "pociagająca" woda, znakomite towarzystwo i przepyszne posiłki towarzyszyły nam na imprezie Grand Prix "Trzy zapory" na Sole. Wybraliśmy się ponad trzydziestoosobową grupą reprezentującą nasz klub i udział zakończył się niemałym sukcesem. Drużynowo zdobyliśmy I miejsce uwieńczone slicznym pucharem oraz kilka zwycięstw w kategoriach
indywidualnych. Sukces osłodziły nam słodycze. które otrzymał każdy uczestnik spływu. Klubowicze spisali się na
       medal a organizatorzy będą mieli pełne ręce roboty bo za rok znowu
      popłyniemy. Podziękowania dla wszystkich

Darkówka 3-5.10

Kolejny, dziewiąty już spływ nazywany popularnie 'Darkówka" zgromadził 34 uczestników, którzy przy słonecznej pogodzie przepłynęli malowniczą rzekę Kocinkę i odcinek Warty. Miejscem noclegowym był ośrodek "Przystań Myśliwska Kule". Pokonanie Kocinki sprawiło wspaniałe wrażenia. Rzeka obfitowała w meandry, zwałki, sitowie i małe progi. Na trasie małe ognisko. Wieczorem uroczysta kolacja, na której były smakowite dania, śpiewogranie i znakomita zabawa. W niedzielę spokojny etap Wartą zakończony w siedzibie kolegów z klubu "Żubr". A tam: kiełbaski, krupnioki, napitki i swojska atmosfera. Szkoda było się rozstawać. Dziękujemy kolegom "Żubrom" za gościnę a wszystkim uczestnikom spływu za udział i dobrą zabawę.

Kajakowy weekend dziecka

  W dniu 1 czerwca nasz klub razem z firmą "Aktywni" zorganizował na Zalewie Rybnickim KAJAKOWY WEEKEND DZIECKA, w którym uczestniczyły bezpłatnie dzieci w wieku 10 - 16 lat z Rybnika. Wszyscy brali udział w dwóch konkurencjach na wodzie i dwóch  na lądzie. Były one jednakowe dla startujących tego dnia w kilku miejscach kraju. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i przeróżne nagrody. Każdy otrzymał drobne upominki, słodycze i ciepły posiłek. Uczestnicy zapowiadali się do startu w roku następnym.
 
      Impreza była dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

XXV OSK Ruda 2014

      XXV Jubileuszowy spływ przeszedł do historii. Zapamiętamy go z wielu powodów. Najważniejszy to wygrany przez naszą drużynę kajak 2-os. ufundowany przez członka rodziny Kalus Jana Wieczorka oraz zdobycie pięknego pucharu przechodniego również ufundowanego przez rodzinę patrona naszej imprezy. Tą drogą składamy serdeczne
    podziękowanie. Następny powód do radości to liczny udział miłosników
    pływania z nami nawet z tak  skrajnych stron naszego kraju jak  Żary czy
    Iwonicz.   
         Wszyscy, którzy uczestniczyli z nami w tej imprezie świetnie bawili się
    w piątkowy wieczór a w sobotę odkryli , że w okolicznych lasach
    występują  postacie  ze znanych bajek pośród urodzaju grzybów. Pogoda
    dopisała, humory również. Dziękujemy  wszystkim za udział i zapraszamy
     za rok.

XXVIII OBWK na Zalewie Rybnickim 06.12

    Po XXVIII Ogólnopolskim Barbórkowym Wyścigu Kajakowym pozostały już wspomnienia. Do rywalizacji akces zgłosiła ponad setka uczestników. Pogoda tradycyjna - temperatura zimowa i mgła nie odpuszczały do końca. W sumie wystartowały 54 osady na jedynkach, dwójkach i kanadyjkach ale niestety część osad nie podjęła rywalizacji. Goście reprezentowali 8 klubów z różnych stron kraju: Wrocław, Bydgoszcz, Bardo, Gdańsk, Sosnowiec, Chałupki, Kędzierzyn-Koźle, Tomaszów Mazowiecki a pozostali startowali  indywidualnie jako niezrzeszeni. Tegoroczne miejsce startowe spodobało się uczestnikom, co nas cieszy, jako organizatora.
 
Najmłodszym uczestnikiem, który przepłynął całą trasę na jedynce był Filip
  Madzia (wielkie gratulacje). 
        Drugi powód do radości mieli uczestnicy w hotelu gdzie skonsumowali pyszny obiad w cieple bo w poprzednich  latach   było "zabawnie". Po raz pierwszy organizatorzy zamiast przyznania nagród  zwycięzcom zorganizowali 'Tombolę" w  wyniku ,której każdy z uczestników wyścigu mógł otrzymać drobny upominek.
      Pomimo rywalizacji sportowej jaka towarzyszyła imprezie wypada wspomnieć o sympatycznej  atmosferze jaką stworzyli wszyscy uczestnicy wyścigu. Wyróżnić wypada tutaj ekipę z klubu  Meander, która wykazała się wyjątkowym zdyscyplinowaniem i świetnym zorganizowaniem. 

   Dziękujemy uczestnikom za liczny udział i zapraszamy za rok. Do zobaczenia