Wspominki

   W I rocznicę śmierci naszego przyjaciela, lekarza chirurga Sławomira Lubonia do Libiąża udała się delegacja klubu, na odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej jego pamięci.
    Uroczystość odbyła się w przychodni, której ś.p. Sławek był ordynatorem.
Z relacji zaproszonych gości dowiedzieliśmy się wiele o jego życiu zawodowym i zamiłowaniach. O jego niezłomności w działaniu i wielkiej sile przebicia w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów.
  My, kajakarze pamiętamy jego jako statecznego, rozważnego miłośnika tej dyscypliny turystyki oraz świetnego komandora na imprezach ogólopolskich oraz lekarza, który był w  każdej  potrzebie. 
Po uroczystym odsłonięciu tablicy nasza delegacja złożyła okolicznościową wiązankę.

Cześć jego pamięci, niech pływa na wiecznym oceanie.
     Dnia 21 maja 2016 r. odszedł od nas, nasz wieloletni przyjaciel, niezawodny kucharz, współorganizator spływów dla młodzieży niepełnosprawnej    Henryk Nuckowski.
     Przez długie lata był członkiem zwyczajnym klubu ale za swoje zaangażowanie i pomoc w organizowaniu imprez został wyróżniony tytułem: członka honorowego ŚKTK 'Neptun".

   Będzie nam brakować barbórkowych golonek z kuchni polowej, pikantnego bograczu na wzmocnienie organizmu, szorstkiego ale ciepłego słowa czy samej jego obecności.

   Na
 zawsze pozostanie w naszej pamięci.